Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

W tym roku mija sto lat od powołania w Polsce publicznych służb zatrudnienia. Stworzono, aby poprawić funkcjonowanie rynku pracy, by służyły pomocą osobom bezrobotnym i wspomagały ich w poszukiwaniu pracy. Z okazji 100. rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia odbyła się uroczysta gala z udziałem minister Elżbiety Rafalskiej w Warszawie.

"Dziś służby zatrudnienia stoją przed nowymi wyzwaniami natury społecznej, gospodarczej, ekonomicznej i technologicznej. Społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne. Myślę, że ta większa mobilność Polaków jest bardzo istotną cechą rozwiązywania problemów zatrudnienia" – podkreśliła minister Rafalska.

Z tej okazji polecamy wyjątkową publikację MRPiPS – Niecodziennik Zatrudnienia. Znalazły się w nim archiwalne materiały pokazujące, jak kształtował się przez 100 lat rynek pracy, jakie wyzwania przed nim stały, ale też jak sytuacja kształtuje się dzisiaj. Zachęcamy do lektury!
Aktualność dodana przez: Tomasz Kwiatek (2019-01-25 14:26:03)
Data wydarzenia : 2019-01-25
Data publikacji : 2019-01-25

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.opole.pl/wydarzenie/575/100-lecie-publicznych-slu%C5%BCb-zatrudnienia