NABÓR WNIOSKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 31.08.2018r. Powiatowy Urząd Pracy w Opolu prowadzi nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie lub współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców”. Kwota środków rezerwy KFS na rok 2018 wynosi 179 400,00zł.

Aktualny regulamin przyznawania dofinansowania ze środków KFS, wniosek, wzór umowy i pozostałe wymagane dokumenty dostępne są na stronie: www.pup.opole.pl, w zakładce dokumenty do pobrania dla pracodawców, Krajowy Fundusz Szkoleniowy lub w siedzibie CAZ w pok. nr 2.

Wnioski należy składać tylko i wyłącznie w formie tradycyjnej/papierowej, wypełnione na właściwym druku, w siedzibie Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu przy ul. Jana Bytnara „Rudego” 8, pok. nr 2 w dniu 31.08.2018. ( godziny przyjmowania klientów 08:00-14:00 )

Wnioski złożone w formie elektronicznej (e-mail) a także złożone w innym terminie lub miejscu niż w/wymieniony, lub przesłane drogą pocztową, a także wypełnione na niewłaściwym druku nie będą rozpatrywane.

UWAGA: Z uwagi na czas rozpatrywania wniosków oraz konieczność zawarcia umów przed terminem rozpoczęcia kształcenia, wnioskowane kształcenie ustawiczne objęte dofinansowaniem ze środków KFS powinno rozpoczynać się nie wcześniej niż po 15.10.2018r. Jednocześnie informuję, iż Pracodawca może ubiegać się o kształcenie które rozpoczyna się przed terminem wyznaczonym przez Urząd, z zastrzeżeniem że nie ma gwarancji iż Urząd zdąży przeprowadzić procedurę rozpatrzenia wniosków przed planowanym wcześniejszym niż wyznaczony przez urząd, terminem. W sytuacji kiedy umowa z Pracodawcą zawierana będzie jednak po 15.10.2018r. Pracodawca zobowiązany będzie wynegocjować z organizatorem kształcenia nowy termin, tak aby umowa z urzędem mogła zostać zawarta przed terminem jego rozpoczęcia.

Pracodawca ubiegający się o środki rezerwy KFS w 2018 musi spełnić przynajmniej jeden priorytet Rady Rynku Pracy:

1. Wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powyżej 45 roku życia.

DODATKOWO:

- Dofinansowaniem ze środków KFS objęci zostaną tylko Pracodawcy, a także Pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy.

- Z uwagi na bardzo ograniczone środki rezerwy KFS w 2018, wsparciem objęte zostaną przede wszystkim formy kształcenia zawodowego.

Szczegółowy wykaz zawodów deficytowych powiatu opolskiego i miasta Opole dostępny pod linkiem*: https://barometrzawodow.pl/userfiles/Barometr/2018/opolskie/BAROMETR_ZAWODOW_opolski_i_Opole.pdf

DOBRA PRAKTYKA: Z uwagi na liczne błędy i braki we wnioskach przy wcześniejszych naborach, zapraszamy serdecznie wszystkich pracodawców do kontaktu z urzędem. Do 30.08.2018r. pracownicy Centrum Aktywizacji Zawodowej przy ul. Jana Bytnara Rudego 8 w Opolu ( pokój nr 2 ), Pani Joanna Piesik i Pan Adam Tatoj pozostają do Państwa dyspozycji celem weryfikacji wniosku.

Szczegółowych informacji udziela:

Adam Tatoj i Joanna Piesik - tel. 77 / 44 23 204

Aktualność dodana przez: Adam Tatoj (2018-08-08 07:48:54) , zredagowana przez: Adam Tatoj (2018-08-13 13:58:38)
Data wydarzenia : 2018-08-08
Data publikacji : 2018-08-08

Adres: http://pup.opole.pl/wydarzenie/527/nabor-wnioskow-z-krajowego-funduszu-szkoleniowego