Nabór wniosków na szkolenie osób bezrobotnych [wznowienie]

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż od dnia 04.01.2018 r. wznawia się nabór :

- wniosków na szkolenie wskazane przez bezrobotnego;

- wniosków osoby bezrobotnej o sfinansowanie kosztów studiów podyplomowych;

- wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego dla osoby bezrobotnej do 30 roku życia.

Na szkolenia kierowane będą osoby bezrobotne, posiadające gwarancję zatrudnienia po odbytym szkoleniu od konkretnego pracodawcy, poszukującego pracownika o określonych kwalifikacjach, uzupełnionych o uprawnienia lub umiejętności nabyte w trakcie szkolenia finansowanego przez PUP w Opolu ze środków Funduszu Pracy.

Zgodnie z Uchwałą nr 3/2017 Powiatowej Rady Rynku Pracy w Opolu z dnia 18.12.2017 r. w sprawie propozycji przeznaczenia środków Funduszu Pracy na 2018 rok pouwzględnieniu aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz wstępnych zapowiedzi dotyczących wysokości środków Funduszu Pracy na rok 2018 i ich podziału ze względu na rodzaj i przeznaczenia szkolenia dla osób bezrobotnych zarówno te wskazanego przez bezrobotnego jak i te w ramach bonu szkoleniowego, finansowane będą, do wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu skierowania na szkolenie wskazane przez bezrobotnego lub w dniu przyznania bezrobotnemu poniżej 30 roku życia bonu szkoleniowego.

Przeciętne wynagrodzenie obowiązujące do 28.02.2018 roku wynosi 4 255,59 zł.

Aktualność dodana przez: Adam Tatoj (2018-01-05 12:35:15) , zredagowana przez: Adam Tatoj (2018-01-08 10:25:33)
Data wydarzenia : 2018-01-04
Data publikacji : 2018-01-05

Adres: http://pup.opole.pl/wydarzenie/470/nabor-wnioskow-na-szkolenie-osob-bezrobotnych-%5Bwznowienie%5D