Pożyczka „Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie”

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, po raz kolejny uruchomiły preferencyjny program pożyczkowy Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie, którego celem jest pomoc osobom bezrobotnym w stworzeniu własnej firmy. Na terenie województwa opolskiego pożyczki udzielane są przez Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych (TISE SA). Już od dziś Osoby bezrobotne mogą aplikować o preferencyjną pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Na stronie internetowej www.tise.pl znajduje się pełny opis tego produktu wraz z wnioskiem pożyczkowym i kompletem załączników.

Poniżej znajdą Państwo skrótowy opis pożyczki „Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie”. Dodatkowe informacje o rządowym programie „Pierwszy Biznes Wsparcie w Starcie” znajdą Państwo na stronie internetowej BGK: http://wsparciewstarcie.bgk.pl/program/

Pożyczka „Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie”

(woj. łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie)

DLA KOGO?

• Osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy,

• Przedsiębiorców chcących zatrudnić osoby bezrobotne

• absolwentów szkół średnich oraz wyższych ( Ii II stopnia)w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu/daty ukończenia szkoły i studentów ostatniego roku, którzy na dzień składania wniosku nie są zatrudnieni oraz nie wykonują innej pracy zarobkowej.

NA CO?

• na wydatki związane z uruchomieniem działalności gospodarczej

• lub na stworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej

WARUNKI PREFERENCYJNYCH POŻYCZEK