Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna

Zaproszenie na bezpłatne konsultacje emerytalne

Mobilny doradca emerytalny ZUS

W przyszły wtorek, 22 sierpnia w siedzibie opolskiego NSZZ Solidarność przy 

ul. Damrota 4 odbędą się bezpłatne konsultacje z doradcami emerytalnymi ZUS.
W spotkaniu może wziąć udział każdy. Start w samo południe.

 

Od października będzie obowiązywać niższy wiek emerytalny, dla kobiet - 60 lat, dla mężczyzn - 65 lat. Obniżenie wieku emerytalnego spowoduje, że w ostatnim kwartale
2017 r. więcej osób niż zwykle będzie uprawnionych do świadczenia. W województwie opolskim potencjalnych emerytów może być prawie 8 tys. Warto zatem sprawdzić co się zmieni i jakie masz uprawnienia.

 

- Jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź na pytania o warunki przyznania emerytury, chcesz poznać wysokość przyszłego świadczenia, jeżeli nie wiesz jakie zgromadzić dokumenty i kiedy złożyć wniosek o emeryturę, to będzie ku temu doskonała okazjazachęca Cecylia Gonet, przewodnicząca NSZZ Solidarność Regionu Śląska Opolskiego.

 

Duże zainteresowanie zmianami w tzw. ustawie wiekowej skłoniło ZUS do powołania doradców emerytalnych. Od początku lipca udzielają odpowiedzi i wyjaśniają główne założenia reformy przyszłym emerytom. W całej Polsce działa ich prawie 600. W naszym regionie doradców jest 19.

 

- Na konsultacje z doradcami w ZUS przyszło wielu opolan. Jeśli jednak ktoś do nas nie trafił, to my chcemy trafić do niego. Stąd pomysł na mobilny punkt konsultacji emerytalnych. Nasz pracownik wytłumaczy co ma wpływ na wysokość świadczenia,
co to jest kapitał początkowy i dlaczego jest tak istotny. Ponadto, co się z stanie ze środkami w OFE jeśli zdecydujemy przejść na emeryturę. Wreszcie na jaką emeryturę może liczyć ubezpieczony gdy skorzysta z prawa wcześniejszej rezygnacji z pracy zawodowej, a na jaką, jeśli popracuje dłużej
tłumaczy Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

 

Na konsultacje organizowane 22 sierpnia warto zabrać dowód osobisty, tak by nie było problemów z weryfikacją tożsamości. Może się też przydać decyzja o kapitale początkowym, a jeśli nigdy jej nie otrzymałeś, to potrzebne będą dokumenty potwierdzające zatrudnienie i wynagrodzenie sprzed 1999 r.

 

Od początku lipca doradcy emerytalni obsłużyli ponad 270 tys. osób w całym kraju.
Aż 170 tys. klientów poprosiło o wyliczenie świadczenia na jakie będą mogli liczyć w chwili uzyskania uprawnień emerytalnych lub w wybranym terminie, po zakończeniu aktywności zawodowej. Do doradców w opolskich placówkach ZUS trafiło dotychczas prawie 6 tys. osób, a emeryturę wyliczono ponad 4 tys. klientów.

 

Sebastian Szczurek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie opolskim

 

Aktualność dodana przez: Jarek Wójcik (2017-08-18 10:17:53) , zredagowana przez: Jarek Wójcik (2017-08-18 10:40:01)
Data wydarzenia : 2017-08-18
Data publikacji : 2017-08-18

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.opole.pl/wydarzenie/428/zaproszenie-na-bezplatne-konsultacje-emerytalne