Projekt EFS "Młodzi aktywni na rynku pracy"

Informujemy, że Izba Gospodarcza Śląsk realizuje projekt szkoleniowo-stażowy dla osób pozostających bez zatrudnienia w wieku 15-30 lat pn. „Młodzi aktywni na rynku pracy”.

NAGRODA

Miło nam poinformować, że Powiatowy Urząd Pracy w Opolu otrzymał nagrodę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zostaliśmy nagrodzeni za zaangażowanie i najlepsze wyniki wdrożenia rozwiązań reformy rynku pracy, a szczególnie za uzyskanie wysokiej efektywności kosztowej oraz identyfikację problemów lokalnego rynku pracy, w konkursie pn. „Najlepsze wdrożenia noweli ustawy o promocji zatrudnienia”. Nagrodę dla Dyrektora PUP w Opolu Antoniego Dudy wręczył w dniu 28.01.2015 roku Minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zajęcia grupowe

Zapraszamy do kolejnej edycji zajęć grupowych pn. „Samopoznanie”, których celem jest pomoc w określeniu swojego potencjału i możliwości zawodowych. Zajęcia odbędą się w dniach 27-29.01.2015r. Zapisy u doradcy zawodowego Ewy Parcej, tel. 77/44-22-938.

Staże w przedszkolach

Informujemy, że Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, w ramach projektu systemowego "Powrót do zatrudnienia" uruchomił organizację staży zawodowych w przedszkolach, których celem jest nabycie doświadczenia zawodowego i praktycznej umiejętności pracy z małymi dziećmi, umożliwiających podjęcie zatrudnienia w zawodzie opiekun dzienny.