Projekt dla osób niepełnosprawnych

Informujemy, że Fundacja Aktywizacja realizuje projekt "Job Mobility" dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w wieku 18-35 lat.

Kurs komputerowy

W dniach 12-15 lipca 2016r. w PUP Opole odbyły się zajęcia informatyczne, w trakcie których 10 uczestników przyswoiło umiejętność obsługi komputera na poziomie podstawowym. Nowe kompetencje pozwolą na większą samodzielność w poszukiwaniu zatrudnienia przy użyciu komputera i Internetu, a także na wykorzystanie ich w środowisku zawodowym. Zajęcia zrealizowano we współpracy z firmą Airlan Technologie Sieciowe z Opola, która nieodpłatnie przeprowadziła w pełni profesjonalne szkolenie, zapewniając także sprzęt komputerowy i materiały dydaktyczne.

Staż w Austrii

Powiatowy Urząd Pracy w Opolu wraz z CTC Sp. z o.o. organizuje wyjazd na staż do Austrii w ramach projektu „Młody opiekun dla seniora" w charakterze opiekuna osób starszych. Staż skierowany jest dla osób bezrobotnych do 35 roku życia, z wykształceniem min. średnim oraz komunikatywną znajomością języka niemieckiego. Uczestnik ma zapewniony bezpłatny przejazd, wyżywienie, zakwaterowanie i kieszonkowe. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 44 21 570.

Projekt dla osób do 29 roku życia

Informujemy, że Chrześcijańska Służba Charytatywna realizuje projekt dla osób
w wieku 15-29 lat
nie kształcących się i nie uczących się pn. „Praca się opłaca”.

Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne i kompleksowe wsparcie – począwszy od warsztatów z doradcą zawodowym, poprzez wysokiej jakości szkolenia (pracownik/pracowniczka biurowa, operator/operatorka wózka widłowego, księgowy/księgowa, pracownik/pracowniczka ochrony, spawacz/spawaczka  i inne), zakończone uzyskaniem renomowanych certyfikatów oraz płatne 6-miesięczne staże zawodowe.

Chrześcijańska Służba Charytatywna

Elżbieta Młyńczak, Koordynator projektu „Praca się opłaca”