Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Kanał RSS: Wydarzenia

Wydarzenia

Projekt dla osób niepełnosprawnych

Informujemy, że Fundacja Aktywizacja realizuje projekt "Job Mobility" dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w wieku 18-35 lat.

PROGRAM PRORECOGNITION PROWADZONY PRZEZ POLSKO-NIEMIECKĄ IZBĘ PRZEMYSŁOWO-HANDLOWĄ

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa realizuje projekt, który ma na celu świadczenie nieodpłatnego doradztwa w zakresie uznania dyplomów i kwalifikacji zawodowych w Niemczech i w Polsce. Więcej informacji nt. projektu dostępnych jest na stronie www.prorecognition.eu oraz www.uznanie-kwalifikacji-w-niemczech.pl.

Kurs komputerowy

 

W dniach 12-15 lipca 2016r. w PUP Opole odbyły się zajęcia informatyczne, w trakcie których 10 uczestników przyswoiło umiejętność obsługi komputera na poziomie podstawowym. Nowe kompetencje pozwolą na większą samodzielność w poszukiwaniu zatrudnienia przy użyciu komputera i Internetu, a także na wykorzystanie ich w środowisku zawodowym. Zajęcia zrealizowano we współpracy z firmą Airlan Technologie Sieciowe z Opola, która nieodpłatnie przeprowadziła w pełni profesjonalne szkolenie, zapewniając także sprzęt komputerowy i materiały dydaktyczne.

Staż w Austrii

Powiatowy Urząd Pracy w Opolu wraz z CTC Sp. z o.o. organizuje wyjazd na staż do Austrii w ramach projektu „Młody opiekun dla seniora" w charakterze opiekuna osób starszych. Staż skierowany jest dla osób bezrobotnych do 35 roku życia, z wykształceniem min. średnim oraz komunikatywną znajomością języka niemieckiego. Uczestnik ma zapewniony bezpłatny przejazd, wyżywienie, zakwaterowanie i kieszonkowe. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 44 21 570.