DOTACJE DLA BEZROBOTNYCH W WIEKU OD 30 ROKU ŻYCIA

Myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Nie masz środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Weź udział w projekcie pn. TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2, realizowanym przez Miasto Opole / Powiatowy Urząd Pracy w Opolu w ramach RPO WO na lata 2014-2020, Działanie 7.3 Zakładanie działalności gospodarczej, w ramach którego możesz otrzymać:

1. Wsparcie szkoleniowo – doradcze połączone z indywidualnym doradztwem biznesowym umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
  2. Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w maksymalnej wysokości 27 700,- zł brutto.
  3. Podstawowego wsparcie pomostowe wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł brutto / 1 miesiąc.
  4. Przedłużone wsparcie pomostowe wypłacane przez kolejne 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł brutto/ 1 miesiąc.
  5. Wsparcie pomostowe obejmujące doradztwo o charakterze specjalistycznym w zakresie efektywnego wykorzystania dotacji i prowadzenia działalności gospodarczej.

Planowana liczba Uczestników projektu: 60 osób ( 29 kobiet i 31 mężczyzn )

Planowana liczba dotacji: 45

Nabór formularzy rekrutacyjnych do projektu odbędzie się w okresie od 4 do 20 lutego 2019 r.

Szczegółowe informacje o projekcie i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie projektu: www.pup.opole.pl → Projekty i Programy → Projekty EFS → Realizowane → TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2.

NABÓR WNIOSKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 18-20.02.2019r. odbędzie się nabór „Wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie lub współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców”.

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia

Z okazji 100. rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia odbyła się uroczysta gala z udziałem minister Elżbiety Rafalskiej w Warszawie. Minister Elżbieta Rafalska w przemówieniu przypomniała, że dokładnie 100 lat temu na mocy dekretu naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego z 27 stycznia 1919 r. powołano państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nas wychodźcami. "Niewiele jest instytucji, które mają tak długą historię swojego funkcjonowania. Urzędy pracy mają teraz zupełnie nowe wyzwania" – powiedziała minister.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie: Obywatel IT. Program podnoszenia kompetencji cyfrowych

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie: Bezpieczne dziecko, rodzic i senior w internecie w ramach programu "Obywatel IT. Program podnoszenia kompetencji cyfrowych u mieszkańców województwa opolskiego powyższej 25 roku życia". W województwie opolskim podpisano porozumienie na realizację projektu z gminami: Branice, Tarnów Opolski i Turawa. Program jest adresowany m.in. do: rodziców, rolników, seniorów, bezrobotnych, pracowników oświaty, administracji, kultury, przedsiębiorców i wszystkich, którzy są zainteresowani udziałem i ukończyli 25 rok życia. Program zawiera siedem modułów szkoleniowych: