PUP Opole laureatem nagrody "Lider Aktywizacji Osób Młodych"

W konkursie ogólnopolskim na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy Powiatowy Urząd Pracy w Opolu otrzymał nagrodę Lidera Aktywizacji Osób Młodych.

"Lider Aktywizacji Osób Młodych 2018" to projekt realizowany przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy i niestandardowe rozwiązania wspierające wejście osób młodych na rynek pracy.

Bezpłatne porady prawne

Informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy kontynuuje współpracę z Uniwersytetem Opolskim w zakresie świadczenia przez studentów Wydziału Prawa i Administracji bezpłatnych porad prawnych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Opole i jego filiach. Zapraszamy do korzystania z tej formy wsparcia.

INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że z powodu zagospodarowania środków Funduszu Pracy przeznaczonych dla PUP w Opolu w 2018 r. na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizację zawodową, od 3 października 2018 r. wstrzymujemy nabór Wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla osób skierowanych przez tut. urząd z ustalonym II profilem pomocy.

INFORMACJA DLA BEZROBOTNYCH

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że z powodu zagospodarowania środków Funduszu Pracy przeznaczonych dla PUP w Opolu w 2018 r. na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizację zawodową, od 3 października 2018 r. wstrzymujemy nabór:

- wniosków o skierowanie na szkolenie wskazane przez bezrobotnego,

- wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego,

- wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie,

- wniosków o dofinansowanie studiów podyplomowych.

Informację o wznowieniu naboru wyżej wymienionych wniosków uzyskają Państwo u swojego doradcy klienta.