Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna
Kanał RSS: Wydarzenia

Wydarzenia

Praca dla barmanów i kelnerów

MINI- Browar i RESTAURACJA „ SPIŻ ” poszukuje osób do zatrudnienia na stanowiskach BARMANA i KELNERA
w Opolu.

Rejestracja oświadczeń i zezwoleń sezonowych w PUP Opole w 2018 roku


W związku z wejściem od 1 stycznia 2018 r. Rozporządzenia MRPiPS z 7.12.2017 (Poz. 2345) regulującego zasady zatrudnienia cudzoziemców, uprzejmie informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy będzie realizował rejestrację oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom oraz wydawał zezwolnie na pracę sezonową. 

Zmiany przepisów dot. zatrudniania cudzoziemców
Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianami przepisów dot. zatrudniania cudzoziemców, które wejdą w życie 1 stycznia 2018 r. ustawą z 20 lipca 2017r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2017 r., poz. 1543),

 

Konferencja

Dnia 14.12.2017r. odbyła się, zorganizowana przez PUP Opole, konferencja pn. "Krajowy Fundusz Szkoleniowy - wsparciem w kształceniu lokalnych kadr”. Licznie zgromadzeni pracodawcy zostali zapoznani z zasadami pozyskiwania środków finansowych na kształcenie ustawiczne swoich pracowników, priorytetami ich udzielania w 2018 roku. Ponadto przedstawiciel PIP przybliżył pracodawcom kwestie uregulowań prawnych związanych z podnoszeniem kwalifikacji przez pracowników, a przedstawiciel ZUS – nowe zasady opłacania składek.

 

O terminie naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2018 roku poinformujemy niebawem.

Film promujący korzystanie z KFS:  https://drive.google.com/file/d/1tJCQpceVRShqUnTqYJujMrTkhB4ElFyU/view