DOTACJE DLA BEZROBOTNYCH DO 30 ROKU ŻYCIA W RAMACH PO WER

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 19 do 21 marca br. odbędzie się nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej skierowany do osób do 30 r. życia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 projekt pn. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Opolu i powiecie opolskim (Działanie 1.1).

Zajęcia grupowe

Zapraszamy osoby, które nie posiadają sprecyzowanych planów zawodowych, do udziału w zajęciach pn. „Samopoznanie”, które odbędą się w dniach 25-27.03.2019r. Zapisy pod nr tel. 77 4422938.

DOTACJE DLA BEZROBOTNYCH W WIEKU OD 30 ROKU ŻYCIA

Myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Nie masz środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Weź udział w projekcie pn. TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2, realizowanym przez Miasto Opole / Powiatowy Urząd Pracy w Opolu w ramach RPO WO na lata 2014-2020, Działanie 7.3 Zakładanie działalności gospodarczej, w ramach którego możesz otrzymać:

1. Wsparcie szkoleniowo – doradcze połączone z indywidualnym doradztwem biznesowym umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
  2. Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w maksymalnej wysokości 27 700,- zł brutto.
  3. Podstawowego wsparcie pomostowe wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł brutto / 1 miesiąc.
  4. Przedłużone wsparcie pomostowe wypłacane przez kolejne 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł brutto/ 1 miesiąc.
  5. Wsparcie pomostowe obejmujące doradztwo o charakterze specjalistycznym w zakresie efektywnego wykorzystania dotacji i prowadzenia działalności gospodarczej.

Planowana liczba Uczestników projektu: 60 osób ( 29 kobiet i 31 mężczyzn )

Planowana liczba dotacji: 45

Nabór formularzy rekrutacyjnych do projektu odbędzie się w okresie od 4 do 20 lutego 2019 r.

Szczegółowe informacje o projekcie i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie projektu: www.pup.opole.pl → Projekty i Programy → Projekty EFS → Realizowane → TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2.

NABÓR WNIOSKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 18-20.02.2019r. odbędzie się nabór „Wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie lub współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców”.