NABÓR WNIOSKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 18-20.02.2019 r. odbędzie się nabór „Wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie lub współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców”....

DOTACJE DLA BEZROBOTNYCH W WIEKU OD 30 ROKU ŻYCIA

Myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Nie masz środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Weź udział w projekcie pn. TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2, realizowanym przez Miasto Opole / Powiatowy Urząd Pracy w Opolu w ramach RPO WO na lata 2014-2020, Działanie 7.3 Zakładanie działalności gospodarczej, w ramach którego możesz otrzymać:

1. Wsparcie szkoleniowo – doradcze połączone z indywidualnym doradztwem biznesowym umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
  2. Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w maksymalnej wysokości 27 700,- zł netto.
  3. Podstawowego wsparcie pomostowe wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł netto / 1 miesiąc.
  4. Przedłużone wsparcie pomostowe wypłacane przez kolejne 6 miesięcy prowadzenia działalności w wysokości 1 500,- zł netto/ 1 miesiąc.
  5. Wsparcie pomostowe obejmujące doradztwo o charakterze specjalistycznym w zakresie efektywnego wykorzystania dotacji i prowadzenia działalności gospodarczej.

Planowana liczba Uczestników projektu: 60 osób ( 29 kobiet i 31 mężczyzn )

Planowana liczba dotacji: 45

Spotkania informacyjne odbędą się 4, 11, 17, 18, 22, 23 i 25 stycznia 2019 r. w Biurze Projektu w Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Opolu, ul. Bytnara Rudego 8.

Zapisy na spotkania prowadzą:   Ewa Parcej - tel. 77 44 22 938;

Dominika Zachara i Anna Ligaj-Pach - tel. 77 44 21 880;

Izabela Bocheńska - tel. 77 44 22 945.

Nabór formularzy rekrutacyjnych do projektu odbędzie się w okresie od 4 do 8 lutego 2019 r.

Szczegółowe informacje o projekcie i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie projektu: www.pup.opole.pl → Projekty i Programy → Projekty EFS → Realizowane → TWÓJ BIZNES – TWOJA PRACA 2.

Wznowienie naboru wniosków od osób bezrobotnych na szkolenia

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż od dnia 02.01.2019 r. wznawia się nabór :

- wniosków o skierowanie na szkolenie wskazane przez bezrobotnego;

- wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego dla osoby bezrobotnej do 30 roku życia.

Na szkolenia kierowane będą osoby bezrobotne, posiadające gwarancję zatrudnienia po odbytym szkoleniu od konkretnego pracodawcy, poszukującego pracownika o określonych kwalifikacjach, uzupełnionych o uprawnienia lub umiejętności nabyte w trakcie szkolenia finansowanego przez PUP w Opolu ze środków Funduszu Pracy.

Zgodnie z Uchwałą nr 14/2018 Powiatowej Rady Rynku Pracy w Opolu z dnia 11.12.2018 r. w sprawie propozycji przeznaczenia środków Funduszu Pracy na 2019 rok pouwzględnieniu aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz wstępnych zapowiedzi dotyczących wysokości środków Funduszu Pracy na rok 2019 i ich podziału ze względu na rodzaj i przeznaczenia szkolenia dla osób bezrobotnych zarówno te wskazanego przez bezrobotnego jak i te w ramach bonu szkoleniowego, finansowane będą, do wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu skierowania na szkolenie wskazane przez bezrobotnego lub w dniu przyznania bezrobotnemu poniżej 30 roku życia bonu szkoleniowego.

Przeciętne wynagrodzenie obowiązujące do 28.02.2019 roku wynosi 4 580,20 zł.

UWAGA PRACODAWCY I BEZROBOTNI

Szanowni Państwo,

w związku z trwającymi w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, pracami dotyczącymi opracowania nowych zasad rozliczania podatku VAT od dotacji dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej i refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, wydatkowanych w 2019 r. w ramach PO WER i RPO WO 2014-2020, PUP w Opolu wstrzymuje co najmniej do 01.03.2019 r. nabór wniosków bezrobotnych o dotacje i nabór wniosków podmiotów prowadzących działalność gospodarczą o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.