Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » Zakończone » 1.3 SPO RZL 2004-2005 - RYZYKANT

1.3 SPO RZL 2004-2005 - RYZYKANT

 
W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich Powiatowy Urząd Pracy w Opolu rozpoczął w 2004 roku we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu realizację Projektu pn. Ryzykant, którego celem było ograniczenie zjawiska długotrwałego bezrobocia i zapobieganie wpadaniu w długotrwałe bezrobocie, jak również ograniczenie przyczyn długotrwałego bezrobocia poprzez oferowanie bezrobotnym aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu oraz działań na rzecz poprawy zdolności do zatrudnienia.
 
W ramach tego projektu aktywizacją zawodową zostało objęte 232 osoby powyżej 25 roku życia, bezrobotne przez okres od 6 do 24 miesięcy (z wył. bezrobotnych absolwentów) zamieszkałych na terenie Miasta Opola lub powiatu opolskiego. W dniu 15 kwietnia 2005 roku zakończyła się realizacja powyższego projektu w ramach którego zaktywizowaliśmy 232 osoby wysyłając je na 15-cie różnych szkoleń (na jedno ze szkoleń wysłaliśmy trzy grupy bezrobotnych):
- Prawo jazdy kat. C – 10 osób + 24 osoby + 3 osoby = 37 osób;
- Księgowość małych i średnich firm z obsługą komputerowych programów księgowych oraz modułem dotyczącym pracy kadrowej – 30 osób;
- Pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputera – 20 osób;
- Kompleksowa obsługa małych i średnich firm z obsługą komputerowych programów księgowych oraz modułem dotyczącym pracy kadrowej – 20 osób;
- Pracownik magazynu z obsługą wózków widłowych – 20 osób;
- Pracownik magazynu z obsługą wózków widłowych oraz podstawową obsługą komputera – 18 osób;
- Obsługa komputera – 16 osób;
- Grafika komputerowa i tworzenie stron WWW – 14 osób;
- Opiekunka domowa dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych – 11 osób;
- Sprzedawca-handlowiec – 10 osób;
- Operator koparko-ładowarek – 10 osób;
- Kurs przygotowujący do wykonywania zawodu florysty – 9 osób;
- Spawanie podstawowe metodami MAG i TIG – 7 osób;
- Kurs wizażu i stylizacji paznokci – 7 osób;
- Operator wózków widłowych – 3 osoby;
 
 
Spośród wszystkich uczestników szkoleń 8 osób je przerwało, z czego jedna z powodu problemów alkoholowych, jedna wyjechała za granicę, jedna przerwała z własnej winy, dwie z powodów zdrowotnych, a trzy z powodu podjęcia pracy. Zgodnie z planem 224 osoby zakończyło udział w szkoleniach, a 227 osób otrzymało zaświadczenia o ukończeniu kursu.
- Wszystkie osoby biorące udział w programie tj. 232 osoby uzyskały także pomoc w poszukiwaniu pracy i to zarówno w poradnictwie zawodowym, jak i pośrednictwie pracy.
- Bezpośrednio po zakończeniu udziału w projekcie 13 osób podjęło pracę (5,6 % efektywności).
Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2013-10-17 14:41:48)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.opole.pl/strona/1-3-spo-rzl-2004-2005-ryzykant/213