Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna » Urząd Pracy » Zakończone » 1.2 SPO RZL 2004-2005 - MAŁOLAT

1.2 SPO RZL 2004-2005 - MAŁOLAT

 
 
W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich Powiatowy Urząd Pracy w Opolu rozpoczął w 2004 roku we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu realizację Projektu pn. Małolat z Opola, którego celem było udzielenie możliwie pełnego wsparcia poprzez działania wspierające i promujące zatrudnienie oraz samozatrudnienie młodzieży tak, aby nie stawali się i nie pozostawali bezrobotnymi.
 
W ramach tego projektu aktywizacją zawodową zostało objętych 373 bezrobotnej młodzieży w wieku 18-24 lata oraz absolwentów szkół wyższych do 27 roku życia zamieszkałych na terenie Miasta Opola lub powiatu opolskiego.
 
W dniu 15 kwietnia 2005 roku zakończyła się realizacja powyższego projektu w ramach którego zaktywizowaliśmy 373 osoby, z czego:
 
350 skorzystało z propozycji stażu, z których 58 osób go przerwało, z czego jedna z powodu zerwania umowy z winy ___pracodawcy, jedna z powodu odbycia zastępczej służby wojskowej, dwie z powodu otrzymania renty rodzinnej, 15 z powodu ___rozpoczęcia nauki na studiach dziennych, a reszta tj. 39 z powodu podjęcia pracy – niemniej jednak wszyscy uczestnicy ___dzięki wsparciu w ramach projektu podnieśli swoje kwalifikacje uzyskując Zaświadczenie o odbyciu stażu;
 
23 osoby skierowane zostały na siedem różnych szkoleń:
- Prawo jazdy kat. C – 10 osób;
- Obsługa komputera – 4 osoby;
- Spawanie podstawowymi metodami MAG i TIG – 3 osoby;
- Pracownik magazynu z obsługą wózków widłowych oraz podstawową obsługą komputera – 2 osoby;
- Podstawowa obsługa komputera – 2 osoby;
- Florystyka – 1 osoba;
- Grafika komputerowa i tworzenie stron WWW – 1 osoba.
 
Wszyscy uczestnicy szkoleń ukończyli szkolenia otrzymując tym samym zaświadczenia o ukończeniu kursu.
 
Wszystkie osoby biorące udział w programie tj. 373 osoby uzyskały także pomoc w poszukiwaniu pracy i to zarówno w poradnictwie zawodowym, jak i pośrednictwie pracy.
Bezpośrednio po zakończeniu udziału w projekcie 129 osób podjęło pracę ( 34,6 % efektywności ).
Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2013-10-17 14:40:15)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.opole.pl/strona/1-2-spo-rzl-2004-2005-malolat/212