Klawisze dostępu
Jesteś tutaj: Strona główna

Bon zatrudnieniowy

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że osoby bezrobotne do 30 roku życia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu mogą ubiegać się o przyznanie bonu zatrudnieniowego.

Na wniosek bezrobotnego do 30 roku życia starosta może przyznać bon zatrudnieniowy stanowiący gwarancję zrefundowania części kosztów wynagrodzenia wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne. Pracodawca w ramach bonu zatrudnieniowego jest obowiązany do zatrudnienia bezrobotnego przez okres 18 miesięcy.

Kto może otrzymać bon zatrudnieniowy

O przyznanie bonu zatrudnieniowego wnioskuje bezrobotny zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu, który nie ukończył 30 roku życia oraz dla którego ustalono II profil pomocy.

Bezrobotny po otrzymaniu bonu zatrudnieniowego jest zobowiązany do znalezienia pracodawcy, który zatrudni bezrobotnego na okres 18 miesięcy.

Po znalezieniu przez bezrobotnego pracodawcy, który potwierdził gotowość zatrudnienia okaziciela bonu, oraz dostarczeniu odpowiednich dokumentów Powiatowy Urząd Pracy w Opolu nawiązuje kontakt z pracodawcą w celu podpisania umowy.

Jak długo trwa okres refundacji zatrudnienia bezrobotnego i w jakiej jest wysokości?

Refundacja dokonywana będzie przez pierwszych 12 miesięcy w wysokości zasiłku tj. 847,80 zł

Pomoc udzielana w ramach bonu zatrudnieniowego stanowi pomoc de minimis i jest udzielana zgodnie z warunkami jej dopuszczalności

 

Szczegółowych informacji udziela

Pani Magdalena Cwynar oraz Pani Daria Staś-Adamska – pok. Nr 16 ul. Hubala 21

tel. 77 44 21 350

Forma aktywizacji dodana przez: Daria Staś (2014-10-13 12:27:59) , zredagowana przez: Daria Staś (2019-04-03 09:27:27)
Data publikacji : 2016-01-01

Pliki do pobrania

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pup.opole.pl/forma-aktywizacji/17/bon-zatrudnieniowy